Agresywne zachowanie

W przestrzeni miejskiej mają miejsce zachowania, które nie mogą być akceptowane. Jedno z nich zdarzyło się podczas akcji „Zmień piec”.

● Mężczyzna na rowerze zdemolował mobilne stoisko firmy Plastformers, promującej miejską akcję „Zmień piec”
● Czyn agresywnego mężczyzny, został zgłoszony na policję. Agresja w każdym środowisku nie może być tolerowana.

Na terenie parku Edyty Stein, akcję promocyjną „Zmień piec” prowadziła Fundacja Plastformers. Jej misją  jest ochrona środowiska i zrównoważony rozwój poprzez promocję przyjaznych środowisku zachowań konsumenckich oraz troski o Ziemię i ludzi. Tym razem Fundacja prowadziła akcję upowszechniającą wymianę pieców przez miasto. Zachęcała mieszkańców do korzystania z miejskiej dotacji na tę wymianę.

Podczas tej akcji miało miejsce agresywne zachowanie mężczyzny na rowerze. Zdemolował on stoisko mobilne ustawione przed kościołem pw. św. Michała Archanioła. Najprawdopodobniej nazwę akcji „Zmień piec” odczytał on jako „Zmień płeć” i stąd jego zachowanie. Oczywiście, nie usprawiedliwia to w żaden sposób jego postępowania. Całe zajście zostało zgłoszone na Policję, która próbuje ustalić tożsamość sprawcy. Po ataku, mężczyzna ten oddalił się na rowerze.

O komentarz do tego wydarzenia poprosiliśmy Bruno Zachariasiewicza, prezesa Fundacji Plastformers: „Wciąż trudno mi pojąć przyczyny tego postępowania, ale jedno jest pewne, każda agresja jest zła i nie może być tolerowana przez społeczeństwo. Inaczej eskaluje i zanim się zorientujemy, sami możemy się stać obiektem ataku, z jakiegokolwiek błahego powodu. Jednym z celów fundacji jest troska o ludzi, nas samych, o społeczności w których żyjemy. Podstawą tego jest zawsze zrozumienie innych punktów widzenia, dialog, zaufanie, dlatego po ochłonięciu z całej tej sytuacji mogę powiedzieć „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”.

tom