Nareszcie wymiana

Na wymianie słupów latarni na terenie SM Popowice, zyska wygląd osiedla i najbliższe otoczenie mieszkańców.

• Trwa pierwszy etap wymianą słupów parkowych, czyli słupów podtrzymujących lampy na Popowicach.
• Następny etap ich wymian, planowany jest na 2021 rok.

Na zlecenie TAURONU Dystrybucji S.A. Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Adam Skowronek, wykonał prace związane z wymianą mocno wyeksploatowanych słupów parkowych, znajdujących się na terenie zarządzanym przez SM „Popowice”. Ich stan pozostawiał wiele do życzenia: były przerdzewiałe z odpadającą powłoką lakieru.

W realizowanym obecnie pierwszym etapie, wytypowano 135 słupów parkowych. Zostało wymienionych do tej pory 100 . Nowe słupy są estetyczne, wykonene z aluminium anodowanego na czarno. Ich trwałość TAURON Dystrybucja S.A. ocenia na około 50 lat. Co do źródła światła pozostaje ono takie samo, czyli lampy sodowe. Były one wymieniane kilka lat temu i są w dobrym stanie.

Kolejny etap wymiany wyeksploatowanych słupów parkowych, zaplanowany jest na 2021 rok. Ilość wymienionych słupów parkowych będzie zależała od środków finansowych, będących do dyspozycji. TAURON Dystrybucja S.A. docelowo zamierza wymienić wszystkie słupy parkowe, na terenie SM Popowice.

Wymiana słupów parkowych podniesie z pewnością estetykę osiedla. Wszak rdzewiejące słupy nie dodają uroku najbliższemu otoczeniu. Każdy z mieszkańców może troszczyć się o ich stan. Nieprawidłowo działające latarnie lub ich dewastacje, można zgłaszać bezpośrednio do TAURONU Dystrybucji S.A. tel. 991.

tom