Popo jest już w centrum!

Popo jest już w centrum!

Sąsiedzkie miejsce spotkań, czyli Popo Centrum, wypracowane w ramach unijnego projektu na Popowicach, już jest ustawione. Budzi tym samym zrozumiałe zainteresowanie mieszkańców osiedla.

     W miniony poniedziałek 22 lipca, nastąpił montaż tej instalacji. W porozumieniu i za zgodą SMLW Popowice, studenci Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej pod kierownictwem Anny Miśniakiewicz z zespołu projektowego Laboratorium Popowice, dokonali montażu instalacji. Ustawiona została tuż obok górki z oponami, przy ul. Rysiej. Dodajmy, że została ona zaprojektowana w ramach Letniej Szkoły Architektury PWr. 
Wymieńmy projektantów tej instalacji: Magdalena Jabłońska, Maksymilian Jaszczuk, Anna Kopciuch, Jadwiga Małecka, Aybike Kübra Ozdemir, Szymon Pawelczuk, Aleksandra Rzerzycha-Polok, Aleksandra Walkowiak. Opiekę na projektowaniem i wykonaniem elementów Popo Centrum sprawowali: Anna Miśniakiewicz, Jerzy Łątka, Mauricio Morales-Bertran, Marcel Bilow, Martin Wilfinger.

     Sądząc po pierwszych reakcjach, mieszkańcy Popowic, dobrze przyjęli tę nowość w krajobrazie osiedla. Planowane są tam imprezy takie, jak sąsiedzki grill, gry sportowe, pchli targ, warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków prowadzone przez kolektyw Food Think Thank, jarmark działkowicza, wymiana produktów działkowych oraz przetworów, domowych ciast i lemoniad, kiszonki z Doliny Baryczy, warsztat kiszenia, Popo planszówki. To tylko niektóre z atrakcji. Najbliższa, to otwarcie Popo Centrum w najbliższą sobotę 27 lipca. I my tam będziemy i zdamy Państwu relację z otwarcia. A zatem do zobaczenia w sobotę!

tom