Sprzątaj po pupilu

Sprzątaj po pupilu

Mieszkańcy Popowic sygnalizują nam coraz częstsze przypadki osób, które nie sprzątają po swoim pupilu, wyprowadzanym na spacer. Zanieczyszczane są chodniki, trawniki czy place zabaw.

     Oczywiście – podkreślmy to – sprawa nie dotyczy wszystkich właścicieli psów, bo o nich głównie mowa. Są tacy, którzy bez problemu sprzątają po swoim psie i uważają to za rzecz oczywistą. Są jednak i tacy, którzy zupełnie nie reagują, kiedy ich pupil załatwia naturalna potrzebę i „przystraja” trawnik wątpliwej jakości ozdobą.

     Zwolennicy bardzie radykalnych rozwiązań są za karaniem niesubordynowanych właścicieli psów. Przypomnijmy tu miejską akcję Kupa Wstydu, która polegała na robieniu zdjęć takim osobom i umieszczaniu jej w specjalnej Galerii Brudasów.

     Jak by nie patrzeć problem jest i niełatwo będzie go rozwiązać. Wymaga bowiem przede wszystkim zdyscyplinowanej postawy właścicieli psów, a także otoczenia, zwracającego im uwagę. Wtedy jest szansa, że znikną z naszego otoczenia uciążliwe sytuacje. Na Popowicach wciąż się one zdarzają.

     Stąd apel – za naszym pośrednictwem – ze strony mieszkańców nie posiadających psów, do ich właścicieli. Sprzątajcie po swoim pupilu, gdyż jest to także objaw kultury. A tej nigdy za dużo.

tom