PopoKurzacz znów posprząta

PopoKurzacz znów posprząta

Zbliża się wielkimi krokami czwarta już edycja PopKurzacza. Tym razem będzie ona miała większy zasięg. Połączone będą siły z sąsiadami ze Szczepina i Gądowa.

     Poprzednie edycje były skupione na Popowicach. Sprzątane były okolice hali Orbita i nabrzeża Odry. Każda z edycji gromadziła ok. 40 osób. Widoczne były po każdej edycji PopKurzacza jej rezultaty (zdj. poniżej).

     Założeniem tej edycji jest nowe otwarcie granic międzyosiedlowych. Cel jest, jak zawsze, ten sam: spotkania międzypokoleniowe oraz zachęcanie młodego pokolenia do dbałości o własne, jak i sąsiedzkie tereny zielone. W tej edycji miejscem działania będzie teren nadbrzeżny Odry na wysokości niebieskiego mostu kolejowego. Jest to duży a jednocześnie zapomniany teren zielony. Teren ten nie był jeszcze sprzątany przez PopKurzacz.

     Czwarta edycja PopKurzacza, rozpocznie się 27 kwietnia 2019 roku, w sobotę, o godzinie 10.00. Zbiórka dla osób z Popowic oraz Gądowa przed rzeźbą „Samotność” (betonowe jedynki) na terenie Polany Popowickiej. Zbiórka dla osób ze Szczepina na skwerze Św. Damiana De Veuster. Jak widać, nie ma już granic osiedlowych w kontaktach sąsiedzkich. Stąd też obecność osób z grup Serce Szczepina oraz Park Leonarda da Vinci #100 WBO 2019 z Gądowa.

     Mieszkańcy, biorący udział w poprzednich edycjach PopKurzacza chwalą je sobie. Korzyść ich zdaniem jest podwójna – uporządkowane otoczenie i ruch na świeżym powietrzu. Jest też okazja do wzmocnienia więzi międzysąsiedzkich.

tom