Damski biznes

Damski biznes

Najnowsza premiera Wrocławskiego Teatru Komedia, jak zapewniają realizatorzy, gwarantuje dobrą zabawę.

     Farsa „Damski biznes”, której autorami są Marcia Kash i Doug Hughes, osadzona jest w świecie mody, budzącym powszechną ekscytację. Realizatorzy przedstawili na konferencji prasowej 28 sierpnia br. swoje zamierzenia. Wojciech Dąbrowski, reżyser spektaklu zapewnił, że przygotowania do premiery przebiegają zgodnie z planem, a spektakle przedpremierowe pozwolą na drobne, kosmetyczne korekty. Paweł Okoński uspokoił, że farsa ta bazuje na dobrze sprawdzonych wzorach. Dodał, iż spektakl nie odkrywa niczego nowego. Na to Krzysztof Grębski – wykonawca jednej z ról – dodał, że spektakl „odkrywa” dużo, zwłaszcza w drugim akcie, bo rzecz dzieje się w przemyśle bieliźnianym.

     Dwie panie próbują swoich sił w świecie mody. To jednak wywołuje reakcję ze strony ich statecznych, ale skądinąd zazdrosnych mężów. Jak się nietrudno domyśleć, wynikną z tego zabawne perypetie. Obie bohaterki grają Marzena Kopczyńska i Beata Rakowska (na zdj. poniżej). Partnerują im, Wojciech Dąbrowski, Paweł Okoński, Krzysztof Grębski, Łukasz Płoszajski, Marcin Ochociński i Jan Kochanowski. Realizatorzy kuszą nas tym spektaklem twierdząc: Obiecujemy dwie godziny zwariowanej zabawy. Zapewniają nas przy tym, że jest to spektakl: ”…w którym oprócz aktorów pojawi się, zawsze skądinąd ważny w teatrze, tu jednak szczególnie wyróżniający się samodzielnością scenicznego istnienia KOSTIUM!!!”.

     Po takim zaproszeniu pozostaje wybrać się do Wrocławskiego Teatru Komedia i samemu przekonać się, jak wygląda ten damski biznes. Premiera spektaklu 16 września. Zapraszamy!

tom