Gdzie te śmieci?

Gdzie te śmieci?

Mieszkańcy jednego z budynków SM Popowice, oczekują na inną lokalizację kubłów na śmieci.

     O problemach, związanych z segregowaniem śmieci pisaliśmy na naszym portalu w tekście ”Pytanie o zsypy”. Przypomnijmy: w SM Popowice zakończyły swój żywot zsypy na śmieci. Składanie posortowanych śmieci przewidziano w dotychczasowych komorach zsypowych na parterze, bądź do pojemników ustawionych – jak dotąd – na zewnątrz. Była mowa też o powstających obudowach śmietnikowych, w których ustawione będą kubły na śmieci.

     Mieszkańcy budynków przy Popowickiej 70 – 84 , zgłosili nam, że na wysokości ich budynków od strony ulicy stoją pojemniki na śmieci: Jak to wygląda? Każdy kto jedzie Popowicką widzi te nasze bloki z taką dekoracją?
Dodają, że w czasie upałów, fetor staje się nie do zniesienia i pytają, czy nie można ustawić tych kubłów gdzie indziej?

     Takie właśnie pytanie zadaliśmy w SM Popowice, Z-cy Prezesa ds. Technicznych, Bogdanowi Słowikowi. Z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że podejmowane są działania, aby obudowy śmietnikowe były sukcesywnie ustawiane tam gdzie to jest potrzebne. Związane są z tym koszty, ale kwestie sanitarne są tu nadrzędne. Wzorem może być taka obudowa przy ul. Jeleniej (na zdjęciu poniżej). Można mieć nadzieję, że coraz więcej będzie się ich pojawiało na Popowicach.

tom