Możesz pomóc

Możesz pomóc

Mieszkańcy Popowic, zbierając plastikowe nakrętki, pomagają dzieciom – podopiecznym Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

     Temat ten poruszaliśmy we wrześniu 2016 roku. Przypomnijmy: Fundacja dla dzieci chorych na raka pomaga pacjentom wrocławskiej Kliniki Onkologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”. Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” działa już 26 lat. Jej pomoc jest wymierna – uzyskało ją 5000 dzieci chorych na raka. Fundację wspiera swoim działaniem Martyna Wojciechowska, znana podróżniczka i dziennikarka.

     Na Popowicach szlachetna akcja wspierania fundacji, prowadzona jest na Targowisku Niedźwiedzia, które znają wszyscy mieszkańcy Popowic. Przynoszą oni plastikowe zakrętki, które zbierane są w kontenerze. Pod koniec sierpnia br. kolejna partia zakrętek ok. 3180 kg – po dokładnym zważeniu – została przekazana Przedsiębiorstwu Handlowemu LOBO z Legnicy. Przerabia ono zakrętki na granulat a środki za nie przekazuje bezpośrednio na konto fundacji.

     Zdaniem Henryka Dunaja prezesa Spółki Komandytowej „Niedźwiedzia”, zarządzającej targowiskiem, mieszkańcy Popowic cały czas wspierają tę akcję: Widać, że mieszkańcy mają dużo serca i wiedzą, że tak niewiele trzeba , aby pomóc chorym dzieciom.

     Pamiętajmy, że dzieci czekają na naszą pomoc, a każdy z nas, zaledwie zbierając nakrętki, przyczynia się do pomocy w leczeniu małych pacjentów.

tom