Drzewko za Makulaturę i Elektrośmieci

Drzewko za Makulaturę i Elektrośmieci

Kolejna edycja akcji „Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia” odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 września na parkingu Hali Targowej „Tęcza” przy ulicy Bajana 1.

     W ramach akcji będzie można oddać makulaturę, elektrośmieci (duże i małe) oraz baterie, w zamian za małe drzewka. Każdy będzie mógł zabrać małą sadzonkę ze sobą. W zależności od ilości przywiezionych śmieci, drzewek będzie można zabrać więcej. By otrzymać zieloną sadzonkę, wystarczy wziąć ze sobą od 2 do 5 kilogramów makulatury – mogą to być stare zapisane zeszyty, niepotrzebne książki, podręczniki, kartony, opakowania po jajkach, stare gazety.

     Można również przynieść elektrośmieci – lodówki, telewizory, radia, wieże, laptopy, komputery, suszarki, stare telefony – sprzęt kompletny oraz żarówki i baterie. Za to wszystko na parkingu Hali Targowej Tęcza przy ulicy Bajana 1 dostaniemy przepiękne sadzonki. W poprzednich latach były to najczęściej sosenki, świerki, graby, głóg, jarzębina, lipa, czy czarny bez.

     Akcja rozpocznie się o godz.10.00 i potrwa do 16.00. Organizatorzy – także za naszym pośrednictwem serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu. To okazja żeby pokazać najmłodszym, jak ważne jest dbanie o ekologię, a przy okazji być dumnym z posadzonego drzewka. Każde dziecko otrzyma dodatkowe drzewko dla swojej klasy, szkoły czy przedszkola!

     Organizatorem wydarzenia jest Nadleśnictwo Śnieżka z Kowar. Gazeta Wrocławska objęła akcję patronatem medialnym. Partnerzy akcji: Hala Tęcza, Paper-Met Recycling i Comatec Poland. 

oprac. tom