Krasnal na środku

Krasnal na środku

Na Popowicach – i to w biały dzień – pojawił krasnal. Można samemu przekonać się, o jego obecności.

     1 czerwca br. na trawniku obok Neuromedu, naprzeciw wylotu ulicy Bobrzej do Rysiej, odbyła się uroczystość włączenia Popowicjusza do rodziny krasnali. Powód jego pojawienia się tam jest jeszcze jeden. Otóż na skwerze koło Neuromedu wypada, ni mniej, ni więcej, tylko geometryczny środek Wrocławia!

     Na uroczystość przybyli przedstawiciele Gimnazjum nr 1, Przedszkola nr 104, Szkoły Podstawowej nr 3, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Zespołu Szkół nr 12. Byli też radni JPMW Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. Na uroczystość przybyli także: proboszcz Parafii NMP Królowej Pokoju Jerzy Ditrich i prezes SM Popowice Mirosław Miciak. Wśród gości byli również członkowie Rady Nadzorczej spółdzielni z przewodniczącym Leszkiem Zakosztowiczem i wiceprzewodniczącą Haliną Czapnik.

     Wszystkich przybyłych na tę uroczystość – także przedstawicieli RZN nr 1 i RZN nr 2 – witał przewodniczący RZN nr 2 Bolesław Proga. Wskazał on, że autorką pomysłu postawienia figurki krasnala na Popowicach jest Joanna Musiał (na zdjęciu poniżej), która w poprzedniej kadencji RZN nr 2 była jej członkiem.

     Nie wszyscy potrafili odpowiedzieć na pytanie, ile jest krasnali na Popowicach? Podpowiadamy – to już drugi krasnal. Pierwszy – Hugonek, przysiadł u podnóża budynku Gimnazjum nr 1, nieopodal ulicy Jeleniej.

     Zatem Popowice zyskały swoją turystyczną atrakcję i to podwójną: krasnala oraz oznaczony geometryczny środek Wrocławia. Miejmy nadzieję, że przewodnicy, oprowadzając wycieczki szlakiem wrocławskich krasnali, przyprowadzą je także na Popowice. Tym samym znajdą się w samym (geometrycznym) środku naszego miasta.

tom