Radni już wybrani

Radni już wybrani

Są już znane wyniki niedzielnych wyborów do Jednostki Pomocniczej Miasta Wrocławia – Rady Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. Mieszkańcy Popowic dokonali wyboru swoich radnych.

     Na Popowicach znajdowały się dwa okręgi wyborcze nr 4 i nr 5. Okręg nr 4 obejmował następujące ulice: Białowieska P 4-82, Bobrza, Legnicka N 51-67, Milenijna, Ojców Oblatów, Popowicka P 70-158, Rysia, Wejherowska i Zajęcza. W okręgu tym na cztery mandaty do obsadzenia zgłoszono sześciu kandydatów. W głosowaniu wzięło udział 383 wyborców. Oddali oni 1141 głosów, w tym 3 nieważne. Najwięcej głosów otrzymały i weszły do Rady Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. z tego okręgu następujące osoby: Halina Czapnik, Iwona Czarnecka, Józef Bidziński i Wiesław Hormański.

     Okręg nr 5 obejmował te oto ulice: Białowieska N 1-67, Jelenia, Niedźwiedzia, Popowicka 1-68, Starograniczna, Żubrza. W tym okręgu na trzy mandaty do obsadzenia było sześcioro kandydatów. Tutaj głosowało 347 wyborców, którzy oddali 878 głosów, w tym 7 nieważnych. Najwięcej głosów otrzymali i weszli do Rady Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. z tego okręgu: Tomasz Kapłon, Marta Słowikowska, Ewa Garncarek-Zarzycka.

     Wybrani radni będą mieli okazję spełnić swoje zapowiedzi wyborcze wśród których było i to, że „… w naszej okolicy zostanie załatana wreszcie dziura w drodze…” (cytat z jednej z ulotek). Oby działalność w Radzie nie zakończyła się na owej dziurze a przyniosła pożytek mieszkańcom całego osiedla.

tom