Trwały efekt

Trwały efekt

Mieszkańcom Popowic ulotka w skrzynkach pocztowych, przypomniała o instalacji artystycznej, odsłoniętej w ub. roku na Polanie Popowickiej.

     Instalacja jest częścią projektu poetycko-wizualnego „Stanisław Dróżdż. Ścieżki tekstu”, realizowanego w miejscach publicznych Wrocławia. Projekt ten był częścią programu sztuk wizualnych, w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem było przybliżenie twórczości Stanisława Dróżdża, poety związanego z Wrocławiem, twórcy polskiego nurtu poezji konkretnej. Napis jego autorstwa „Było Jest Będzie”, zobaczyć można na bunkrze przy pl. Strzegomskim. Tam ma swoją siedzibę Muzeum Współczesnego Wrocławia.

     Instalacja artystyczna na Polanie Popowickiej, autorstwa Barbary Kozłowskiej, zainspirowana została pracą Dróżdża „Samotność”. Składa się ona z 45 betonowych bloków. Każdy z nich to przestrzenna forma cyfry jeden. Instalacja ta została odsłonięta w ub. Roku.

     Mieszkańcy mogą więc sami obcować z instalacją na Polanie Popowickiej. Jest to zapewne trwały i materialny efekt, wydarzeń kulturalnych, jakie nasze miasto zaprezentowało w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

tom