Udany rodzinny festyn

Udany rodzinny festyn

Wiele atrakcji czekało na uczestników III Festynu Rodzinnego U Oblatów. Został on zorganizowany 10 września przed popowicką świątynią.

     Organizatorami festynu byli Parafia NMP Królowej Pokoju, Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców i Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Uczestnicy – zarówno dorośli jak i dzieci – mieli do wyboru wiele atrakcji. W kąciku malucha można było poddać się malowaniu twarzy. Co bardziej odważni próbowali swoich sił we wspinaczce na skrzynkach, w czym pomagali harcerze.

     Była możliwość zasięgnięcia porady w punktach konsultacyjnych z udziałem fizjoterapeutki i pedagoga. Funkcjonowała także kawiarenka pod chmurką, oferująca smakołyki. Cały czas na placu przed kościołem odbywały się występy. Swoje umiejętności zaprezentowali m.in. młodzi zawodnicy trenujący taekwondo. Zaprosili oni dzieci do spróbowania swoich sił. Można było przyjrzeć się, jak należy tańczyć salsę. Była to poglądowa lekcja z gorącymi rytmami. Całość festynu z nerwem i swadą prowadziła Maria Zawartko, która wraz z o. Andrzejem (na zdjęciu poniżej). Oboje zapraszali do uczestnictwa w festynie i proponowali nowe zajęcia, konkursy i występy.

     Powodzenie tego festynu, udział całych rodzin, sugeruje organizatorom, iż warto takie imprezy organizować. Tym bardziej, że pozyskali oni wielu sponsorów, którzy wsparli organizację przedsięwzięcia. Wśród nich znalazł się Zarząd oraz organy samorządowe SM Popowice. Nic dziwnego, przecież w festynie brało udział wielu mieszkańców Popowic. Jest to już trzecia edycja tej popularnej imprezy. Mieszkańcy – sądząc po frekwencji – chętnie biorą w niej udział.

tom