Wandale działają

Wandale działają

Na osiedlu Popowice wciąż mieszkańcy mają do czynienia z aktami wandalizmu. Bo jakże inaczej nazwać pomalowanie szyb w drzwiach wejściowych?

     Mieszkańcy jednego z budynków przy ulicy Popowickiej, ze zdumieniem spostrzegli w niedzielę rano bohomazy, wymalowane na szybach drzwi wejściowych na klatki schodowe. Ktoś niefrasobliwie popryskał je farbą w sprayu. Oczywiście będą one wymagały czyszczenia, co wiąże się przecież z kosztami.

     Mieszkańcy tego budynku, położonego przy parku, są oburzeni takim zachowaniem. Oto komentarze, jakie usłyszeliśmy: „Taki jeden z drugim widocznie nie został wychowany jak należy, żeby nie szanować pracy innych.” „Jak można tak postępować, ci ludzie chyba nie nadają się do mieszkania wśród ludzi” . Trudno dziwić się takim opiniom, bo przecież większość mieszkańców stara się dbać o porządek na klatkach. Ten akt wandalizmu nie jest pierwszy. Nie tak dawno w tym samym budynku uszkodzone zostało poszycie kilku drzwi wejściowych.

      Bezmyślne niszczenie mienia i brak szacunku dla pracy innych objawia się m.in. takim aktami wandalizmu. Oznacza to wciąż brak postaw społecznych wśród niektórych mieszkańców, a to już sprawa także edukacji młodego pokolenia do życia w społeczności. Czym skorupka za młodu nasiąknie…

tom