Festiwal Narodów na Popowicach

  

Festiwal Narodów na Popowicach

W ramach Oblackich Światowych Dni Młodzieży, na Popowicach pojawili się pielgrzymi z wielu stron świata. Odbywają się koncerty i spotkania, a całość zakończy się w niedzielę finałowym koncertem Ewy Urygi.

     Na Popowice przybyli i zostali zakwaterowani pielgrzymi, którzy poznawać będą nasze miasto. Biorą udział w modlitewnych spotkaniach, a także w koncertach dla mieszkańców osiedla. W miniony czwartek na scenie ustawionej koło górki przy ulicy Rysiej, pojawiały się rozśpiewane grupy pielgrzymów m.in. z Czech, Kanady, Niemiec, Sri Lanki i wielu egzotycznych krajów. Prezentowali swoje pieśni w ramach Festiwalu Narodów. Nie dziwi zatem fakt, iż wybrzmiewały bardzo różnorodne utwory, podchwytywane szybko przez zgromadzonych. Przybysze chętnie fotografowali się z mieszkańcami, którzy pojawili się na boisku obok górki.

     W planie pobytu pielgrzymów jest zwiedzanie Wrocławia, a także Oblackie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Pobyt ten zakończy się uroczystym koncertem w niedzielę o godz. 17.00. Następnego dnia – w poniedziałek 25 lipca – udadzą się oni do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Zapewne będą pamiętać o pobycie na Popowicach, bo spotkali się, jak zauważyliśmy, z ciepłym przyjęciem.

tom