Na festynie

 

Na festynie

Z okazji 15-lecia SM Popowice zorganizowany został festyn pt.”Święto Popowic” dla mieszkańców tego osiedla. Był on mocnym akcentem, podkreślającym obchody.

     Impreza miała miejsce 11 czerwca w parku między Białowieską a Rysią. Program festynu dostosowany był zarówno dla potrzeb dorosłych, jak i dla dzieci. Były dwie sceny – duża i mała. Oprócz tego była scena dmuchana i dmuchany ring. Na dużej scenie występowała m.in. Młodzieżowa Akademia Musicalowa, nieco później zespół Dennis z tak lubianymi przez mieszkańców piosenkami disco-polo. Jednak gwiazdą festynu był z pewnością koncert Anny Wyszkoni, świętującej dwudziestolecie działalności estradowej. Bardzo szybko porwała ona publiczność do wspólnego śpiewania. Najlepsze piosenki z jej repertuaru zabrzmiały znakomicie, dzięki towarzyszącemu jej zespołowi. Każdy z muzyków stanowił klasę samą w sobie, ale z pewnością słuchających zachwycił Marek Raduli, gitarzysta, aranżer i kompozytor, związany m.in. z Budka Suflera, Bandą i Wandą i Bajmem. W jego rękach gitara nabierała pięknego brzmienia, pojawiały się też lekko akcentowane motywy muzyczne, m.in. z „Balu wszystkich świętych” Budki Suflera.

     Także najmłodsi mieszkańcy Popowic, mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami, zabawach i piosenkach przeznaczonych dla nich. Najmłodsi mieli też swoją dyskotekę. Odważniejsi mogli popróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej, a także na dmuchanym ringu w turnieju bokserskim. Nie zawiodła też gastronomia. Można było posilić się i zaspokoić pragnienie.

     Atrakcją kończącą Święto Popowic był pokaz ogni sztucznych. Można śmiało powiedzieć, że czekają na nią wszyscy uczestnicy festynu. Jest naprawdę na co popatrzeć! Przepiękne , kolorowe kompozycje zachwycają oko, towarzyszy temu odpowiedni dobrana muzyka. Aż żal, że się pokaz kończy!