Finał naszych starań

{jvotesystem poll=|4|}

Finał naszych starań

Zbliża się pomyślny finał sprawy wycinki pochylonych drzew na terenie SM Popowice.

     O tej sprawie informowaliśmy na naszym portalu w tekście „W trosce o bezpieczeństwo”. Dla przypomnienia: na wysokości Popowickiej 22 znajdują się trzy drzewa. Jedno z nich z podwójnym pniem jest odchylone od pionu, koliduje z sąsiednim drzewem oraz posiada ubytki na pniu. Tym samym zagraża bezpieczeństwu ludzi i pojazdów tam parkujących. Mimo upływu 7 lat, żaden z organów SM Popowice, nie był w stanie rozwiązać tej sprawy – doprowadzić do wycinki.

     W styczniu br. podjęliśmy – jako portal – interwencję w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Mamy dla Państwa pomyślna wiadomość: wycinka będzie przeprowadzona w najbliższy poniedziałek 30 maja. Oto informacja, jaką przekazał nam wykonawca tej wycinki, firma KBU z Krakowa:
Dotyczy: wycinki i pielęgnacji drzew przy ul. Popowickiej.
Wykonawca działający z ramienia Zarządu Zieleni Miejskiej przy ul. Trzebnickiej 33 we Wrocławiu , zwraca się z uprzejmą prośbą o czasowe odstawienie samochodów z parkingu przy ul. Popowickiej 22 i 23 we Wrocławiu. Prace będą wykonywane dnia 30.05, w godzinach 8.00-16.00.

     Warto zaznaczyć, że wycinka ta jest dokonywana ze względu na bezpieczeństwo osób, jak i parkujących tam pojazdów. Przeprowadza się ją – jak zawsze w takich wypadkach – zgodnie z ustawą o ochronie przyrody z 16.04.2004 r. z późniejszymi zmianami.
Tym samym znajdzie swój finał sprawa, która leżała na sercu mieszkańcom, przechodzącym i parkującym w tamtym rejonie. Od tej pory nie będą musieli obawiać się o bezpieczeństwo swoje i ich pojazdów. My zaś będziemy – tak jak w tym przypadku – interweniować w sprawach istotnych dla mieszkańców.

tom