Teatralne czytanie bajek

Teatralne czytanie bajek

Ruszyły zapisy na kolejne teatralne czytania bajek dla dzieci, przygotowane przez Teatr Małe Mi. Program jest realizowany w ramach projektu Urzędu Miejskiego Wrocławia – Dzieci dla Środowiska. Spektakl i warsztaty już w niedzielę.

     Ponad 150 dzieci będzie mogło wziąć udział w teatralnym czytaniu bajek dla dzieci. Nastąpi to 20 marca w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8c. Teatr Małe Mi tym razem na warsztat weźmie sztukę pt. „Historia pewnego przedmiotu” wg Anety Wróbel-Wojtyszko i Adama Wojtyszki. Zaplanowano dwa spektakle: o godz. 11.00 i 16.00. Ruszyły zapisy na „Dzieci dla Środowiska” – projekt UM Wrocławia, Wydziału Środowiska i Rolnictwa. Wstęp jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja i odbiór biletów w ciągu 48 godzin w Barbarze. Udział w spektaklu i warsztatach mogą wziąć dzieci w wieku między 4-12 lat.

     „Historia pewnego przedmiotu” to opowieść o Cosiu, który nie wie, kim jest ani skąd pochodzi, nie potrafi też określić, do czego służy. Tak mówi o spektaklu Sława Tarkowska z Teatru Małe Mi. Coś odbywa podróż do różnych miejsc w domu, np. do szuflady ze sztućcami, czy skrzynki z narzędziami, jednak mieszkające tam przedmioty przyjmują go niechętnie.

     Po sztuce, najmłodsi zostaną zaproszeni na warsztaty upcyklingowe. „Chcemy, aby była w nich kreatywna, spontaniczna zabawa, ale i trochę edukacji. Chcemy pokazać, że pozornie nieprzydatne już rzeczy, które przestały pełnić swoje funkcje, to materiał do tworzenia, a nie śmieci!” – twierdzi Katarzyna Szpilkowska, plastyczka, która odpowiada za warsztaty.

     Dzieci w trakcie zajęć stworzą upcyklingowe zabawki. Uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienie ze sobą ciekawych drobiazgów, takich jak: pojedyncze trybiki i śrubki, koraliki, guziki, fragmenty zepsutych zabawek, kapsle, patyczki i druciki, itp. Te skarby, które wspólnymi siłami zostaną zamienione w zupełnie nowe COŚ!

Oprac. tom