CERTA już zakończyła sezon

CERTA już zakończyła sezon

Popowicki Klub Polskiego Związku Wędkarskiego Certa, zakończył kolejny sezon. Podsumowano go i wręczono wędkarzom nagrody.

     Podczas spotkania w Klubie Osiedlowym na początku marca, przewodniczący Koła Andrzej Czycz, przedstawił sprawozdanie z działalności Klubu za rok 2015. Znalazły się w nim zarówno działania wędkarzy na rzecz ochrony środowiska, wyniki trzech tur zawodów o tytuł Mistrza Popowic, jak również wyniki zawodów spinningowych. Przypomnijmy te najważniejsze wyniki.

     Oto jak przedstawia się końcowa punktacja zawodów o tytuł Mistrza Popowic: został nim Lesław Pukacz (na zdjęciu poniżej), wicemistrzem – Zdzisław Domagała, a na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kąsiel. Natomiast Mistrzem Spiningu został Andrzej Musielak. W konkurencji „Największa ryba sezonu 2015” zwycięzcą został Rafał Fedków, „Największa ryba drapieżna sezonu 2015” – to tryumf Andrzej Czycza, zwycięstwo w kategorii „Największa ryba spokojnego żeru sezonu 2015” przypadło Zdzisławowi Domagale. Po przedstawieniu sprawozdania przez przewodniczącego Koła, nastąpiło wręczenie trofeów w poszczególnych konkurencjach.

     Obecny na spotkaniu prezes SM Popowice, Mirosław Miciak przypomniał, iż w bieżącym roku spółdzielnia obchodzi 15-lecie swojego istnienia. W tych rocznicowych obchodach będzie miała udział również CERTA. Ich program jest właśnie „dopinany”, toteż wędkarze będą mogli zaprezentować swoją również wieloletnia działalność. Bowiem dodać warto, że CERTA będzie obchodzić swoje 15-lecie w 2017 roku. Przyjdzie więc czas, aby podsumować działalność Klubu i powspominać na jubileuszowych obchodach taaaką rybę niejednego z wędkarzy. Tak będzie jednak dopiero w przyszłym roku. Tegoroczny sezon CERTA otworzy 9 kwietnia, zwyczajowym już sprzątaniem nabrzeża Odry. Do udziału w porządkach wędkarze zapraszają – za naszym pośrednictwem – mieszkańców Popowic. Porządkowanie nabrzeża Odry to przecież wspólna sprawa mieszkańców.

tom