Jak stawać, czyli rzecz o myśleniu

Jak stawać, czyli rzecz o myśleniu

Czytelnicy naszego portalu sygnalizują nam wiele spraw, które ich zdaniem wymagają poprawy, bądź zmiany. Są to zarówno te większego kalibru, jak i drobniejsze, ale istotne w codziennym funkcjonowaniu.

     Oto jedna z takich spraw z terenu działania SM Popowice. Otrzymaliśmy zdjęcie z pytaniem, dlaczego kierowca tego pojazdu zaparkował go zbyt blisko ściany, utrudniając przejście mieszkańcom budynku przy ulicy Popowickiej. Przecież wystarczy odrobina wyobraźni, aby ustawić samochód nieco dalej. Zgadzamy się z naszym czytelnikiem. Trudno przecież ustawiać tablice lub umieszczać na ścianie budynku napisy „Proszę parkować w odległości 1m od ściany”. Dobry zwyczaj, odrobina myślenia wystarczy zapewne, aby nie utrudniać życia innym. To z pozoru drobna sprawa, ale właśnie z takich drobnych spraw składa się życie w dużej zbiorowości. Przykładów tego typu sytuacji nasi czytelnicy sygnalizują nam wiele. Trudno wciąż apelować, ale z drugiej strony być może warto to robić. Jest nadzieja, że mówiąc i pisząc wciąż o takich zjawiskach, doprowadzimy wspólnie z naszymi czytelnikami do pożądanej zmiany sytuacji.

     Naszemu czytelnikowi dziękujemy za sygnał i zdjęcie. Jeżeli Państwo spotykają się z takimi lub podobnymi sytuacjami, prosimy o kontakt z nami. Opiszemy i opublikujemy tekst na ten temat. Bowiem w przestrzeni publicznej, powinny dominować postawy, poparte myśleniem i uwzględniające obecność innych, oprócz nas.

tom