Plany seniorów

Plany seniorów

Popowicki Klub Seniora ma interesujące plany swojej działalności w tym roku. Będą to zarówno imprezy w Klubie, wyjścia do miasta, jak i zdarzenia na świeżym powietrzu. Przedstawmy przynajmniej część z nich.

     Jeszcze w lutym planowane są wyjścia do Narodowego Forum Muzyki i Muzeum Współczesnego. Natomiast w marcu oprócz spotkania z okazji Dnia Inwalidy i Dnia Kobiet, seniorzy mają w planach wyjście do Teatru Capitol. Zbliżającą się kalendarzową wiosnę, przywitają oni na Polanie Popowickiej.

     W planach na kwiecień, oprócz tradycyjnego już wielkanocnego jajka, seniorzy mają wycieczkę do Trzebnicy, połączoną ze zwiedzaniem zabytków i kościoła Św. Jadwigi. To także wyjście do NFM, do muzeum oraz zwiedzanie kościołów czterech wyznań. Maj przyniesie równie ciekawe plany w samym Klubie, jak i na zewnątrz. Wymieńmy je: spotkanie świętujące Dzień Matki, wycieczka do Mysłowic, piknik na działkach z pieczeniem kiełbasek i śpiewem, a także spacer po Ogrodzie Botanicznym wśród kwitnących rododendronów.

     W czerwcu seniorzy nie zapomną o wnukach. Na towarzyskim wieczorku z okazji Dnia Dziecka, przypomną sobie, jacy byli mali wnukowie. Pospacerują po Hali Stulecia oraz pojadą do Wojnowic, by zwiedzić zamek na wodzie oraz upiec kiełbaski na ognisku. Seniorzy spędzą wieczór świętojański z Jankiem i Danutą słuchając piosenek i wierszy okolicznościowych. Wezmą także udział w mini festynie klubowym na Polanie Popowickiej z akordeonem i śpiewem.

     Lipiec i sierpień, to przerwa letnia w działalności Klubu Seniora. Dopiero we wrześniu seniorzy odbędą… lot balonem nad Wrocławiem! Będzie to z pewnością niesamowite przeżycie! W planach jest też wycieczka do Milicza na smażonego karpia, wraz ze zwiedzaniem okolicy i grillem nad stawem. Jeszcze we wrześniu zorganizowane będzie wyjście do NFM i do 
Ogrodu Botanicznego. Październik to uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora, połączone z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Kabarecik Mimoza zaśpiewa wtedy piosenki okupacyjne. Październikowe słotne dni, urozmaici zapewne Wieczór Jadwiżański z piosenkami. Listopadowe Święto Zmarłych seniorzy uczczą położeniem przez każdego z nich znicza na zapomnianym grobie, zaś na towarzyskim spotkaniu posłuchają poezji Zofii Adamiec. Rok zakończą grudniowe, wesołe Mikołajki oraz Wieczór Przyjaźni, czyli spotkanie przyjaciół Klubu oraz przedstawicieli organów samorządowych SM Popowice.

     Te ambitne plany, seniorzy chcą zrealizować w bieżącym roku. Pozostaje im życzyć dobrej kondycji, poczucia humoru i energii, która ich nie opuszcza. Także dzięki wsparciu SM Popowice i jej organów, z pewnością wszystkie zamierzenia będą możliwe do zrealizowania.

tom