Opłatkowe spotkanie u seniorów

Opłatkowe spotkanie u seniorów

Popowicki Klub Seniora zorganizował opłatkowe spotkanie, połączone z wręczeniem dyplomów członkom o długim stażu. Było kolędowo i uroczyście. Pojawiły się także akcenty, związane z Dniem Babci i Dniem Dziadka.

     26 stycznia, seniorzy z Popowic spotkali się na tradycyjnym opłatku. Po podzieleniu się nim i złożeniu sobie życzeń, długoletnim członkom Klubu wręczone zostały dyplomy. Otrzymali je, wraz z wiązankami kwiatów, Irena Żurek i Maria Linder.

     W spotkaniu wzięła udział Halina Czapnik, wiceprzewodnicząca JPMW Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice oraz Ryszard Siewak, wiceprzewodniczący Rady Zespołu Nieruchomości nr 2 Popowice-Park w SM Popowice. W trakcie spotkania można było usłyszeć wiele piosenek, skeczy i wierszy, wykonanych przez Mimozę, czyli firmowy kabaret Klubu. Nie mogło zatem zabraknąć piosenki „Jest taki dzień” w wykonaniu Mariana, czy „Niech żyją święta” w wykonaniu Mimozy. Blok utworów, związanych z Dniem Babci i Dziadka, rozpoczął wiersz „Kochana babciu, kochany dziadku”. Zebrani usłyszeli też nieco wspomnieniową piosenkę „W starych nutach babuni”.

     Nie zabrakło – z racji spotkania opłatkowego – kolęd, śpiewanych przez Mimozę, takich jak „Śpij dzieciątko”, czy „Judzka kraina”. Również Marian zaśpiewał piosenkę o aniołku, który „…już nie chce na te święta patrzeć z góry”. Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie. Czas spędzony w Klubie Seniora był wypełniony pogodnym ciepłem.

     W spotkaniu wzięła także udział Eleonora Maras, prowadząca popowicki Klub Osiedlowy. Przekazała ona przy tej okazji seniorom ciepłe życzenia. Być może jest to początek dobrej współpracy obu Klubów. Można mieć nadzieję, że będzie ona inna, niż nie najlepsze dotychczasowe doświadczenia seniorów z samorządowcami z RZN nr 1 Polana, z której nikt nie pojawia się w Klubie Seniora. Obecność Eleonory Maras w Klubie Seniora, potwierdza możliwość wzajemnej współpracy, której nasz portal będzie informacyjnie patronować.

tom