Ciekawa propozycja

Ciekawa propozycja

Problem bezpańskich kotów może być rozwiązywany na wiele sposobów. Jeden z nich wskazała nam czytelniczka naszego portalu. Oto jak poradzono sobie z tym problemem w Gdańsku.

     Władze tego miasta już od 2006 roku pomagają opiekunom kotów, rozdając im darmowe domki. Do tej pory wydano już 900 sztuk. Domki dla kotów maja dwie kondygnacje i cztery pomieszczenia z oddzielnymi wejściami. Są przy tym ocieplone.

     Na jakich warunkach przydzielane są domki? Czytamy o tym w tekście Rafała Borowskiego na portalu www.trojmiasto.pl: ”Opiekun bezpańskich kotów, który chce otrzymać darmową budkę, musi spełnić dwa warunki. Po pierwsze, musi przedstawić zgodę administratora terenu na jej ustawienie w określonym miejscu. Po drugie, musi się również zobowiązać do utrzymania porządku i czystości w najbliższym otoczeniu budki. […] Wszyscy nowi posiadacze domków otrzymają również legitymacje „Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów” oraz zapas karmy na okres zimowy. Ponadto, będą mieli możliwość bezpłatnej sterylizacji albo kastracji kotów będących pod ich opieką. Z uwagi na dużą liczbę zainteresowanych, każdemu wnioskodawcy będzie wydawana tylko jedna budka.”

     Ponadto gdański magistrat zamierza stworzyć mapę, na której będą oznaczone budki dla kotów, wydane przez miasto. Pozwoli to na orientację, co do ilości bezpańskich kotów. Opisany tu program pomocy kotom, cieszy się dużą popularnością.

     Jak widać możliwe jest humanitarne rozwiązanie sprawy kotów i są przykłady świadczące o takich możliwościach. Pozostaje jedynie kwestia dobrych chęci. Osobom zainteresowanym podajemy adres całego tekstu: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdansk-rozda-40-domkow-dla-kotow-n96813.html. Może warto wziąć przykład z Gdańska? 

tom