Wspinaj się po zdrowie

Wspinaj się po zdrowie

Wśród projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2015, znalazł się zwycięski projekt z Popowic. Wymyśliła go i opracowała, Janina Pasternak – mieszkanka osiedla.

     Nazwa projektu mówi sama za siebie – „Wspinaj się po zdrowie – linowy plac zabaw w Parku Popowickim”. Jej pomysł dedykowany młodym mieszkańcom Popowic, zlokalizowany jest w Parku Popowickim, na tzw. Polanie Popowickiej. Jest tam, co prawda, plac zabaw, ale przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym.

     Większość mieszkańców Popowic, zna Janinę Pasternak. Mieszka ona na tym osiedlu, jest członkiem Rady Zespołu Nieruchomości nr 2 Popowice-Park w SM Popowice. Jest osobą konsekwentnie dążącą do celu, a przy tym otwartą i pogodną. Chce zmieniać Popowice: „Uważam, że musimy dbać o nasze otoczenie i wykorzystywać każdą okazję do jego poprawiania. Mój przykład pokazuje, że każdy może dać coś od siebie dla naszego osiedla”. Nie zniechęca się tak łatwo. W ubiegłym roku odrzucono jej projekt budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Popowicach, złożony do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Powodem odrzucenia projektu, była lokalizacja na terenie spółdzielczym, a nie na terenach gminy. Mimo tego, nie poddała się.

     Jej obecny, zwycięski projekt, powstał – jak twierdzi – w dużym stopniu dzięki Zarządowi SM Popowice, a także kolegom z Rady Zespołu Nieruchomości nr 2 Popowice-Park. To oni cały czas wierzyli w jej pomysł, wspierali ją w działaniach. Projekt Janiny Pasternak, jest pewną nowością w monotonii placów zabaw na osiedlu. Być może przyciągnie on całe rodziny do Parku Popowickiego, a zarazem odciągnie dzieci od monitorów komputerów. Janina Pasternak ma zamiar w następnych latach, jeszcze lepiej wyposażyć w takie urządzenia teren Parku Popowickiego. Znając jej konsekwencję, można mieć nadzieję, że zrealizuje te zamierzenia.

tom