Nie stój w kolejce

Nie stój w kolejce

Na Popowicach przy ulicy Niedźwiedziej 29, mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji Agencję Pocztową. O jej otwarciu pisaliśmy na naszym portalu.

     Jak funkcjonuje obecnie ta agencja? Przyjrzeliśmy się bliżej jej działalności. Otóż pracuje ona od poniedziałku do piątku, od 8.00 – 18.00 (w tym odprawa listów i przerwa z nią związana od 14.45-15.30). Agencja pracuje także w soboty od 8.00 do 13.00. Natomiast w niedziele i święta, placówka jest nieczynna.

     Agencja realizuje następujące usługi: przesyłki polecone i zwykłe, paczki w kraju i za granicę, paczki za pobraniem, e-przesyłki, paczki gabarytowe – Pocztex, wpłaty na rachunki bankowe zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej, wpłaty PRIORYTET, przekazy na adres, znaczki, koperty, kartony, kartki okolicznościowe. Rejon awizacji listów poleconych to ulice -Niedźwiedzia, Białowieska, Jelenia, oraz Żubrza. Mieszkańcy tych ulic mogą odebrać awizowane listy oraz przesyłki. Przesyłki są nadawane i rozliczane dwa razy dziennie, w Urzędzie Pocztowym nr 59, przy ul. Horbaczewskiego 4-6. Listy i paczki priorytetowe należy nadać do godz. 14.40. Wówczas odbiorca otrzyma je następnego dnia.

     W Agencji tej, jak zapewniają jej pracownicy, klient jest szybko, sprawnie i miło obsłużony. Nie musi stać w długich kolejkach. Może odbierając dziecko z przedszkola, czy szkoły, po drodze opłacić rachunki. Wracając z pracy nie musi szukać długo otwartej poczty. Dla tych, którzy nie mają czasu w ciągu tygodnia, Agencja pracuje również w soboty! Kiedy wysyła się dużo listów, czy przesyłek, nie trzeba stać w kolejce. Można zostawić listy, do opracowania i odebrać wszystko gotowe. Jeżeli Agencję odwiedzają osoby z dzieckiem, może ono pobawić się w specjalnym kąciku zabaw.

     Pozostaje zatem zaprosić mieszkańców Popowic do korzystania z usług tej Agencji Pocztowej. Z przeprowadzonych przez nas rozmów wynika, że są oni zadowoleni z funkcjonowania wspomnianej placówki.

tom