Tenisowe rozgrywki

W ostatnich miesiącach, na kortach Stowarzyszenia Tenisowego Popowice, położonych na terenie osiedla, rozegrane zostały turnieje tenisowe dla dzieci i dorosłych.

30 maja br. został tam rozegrany tradycyjny już, turniej dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Zgłosiły się, co prawda do niego, tylko dwie osoby, ale chwała im za odwagę. Była to Agnieszka Nowak i Oliwer Cichoracki. Tenisistami zajął się instruktor Sebastian Modrzyński, który w trakcie krótkiego treningu, w formie zabawy, pokazał im wiele ćwiczeń, z zastosowaniem techniki tenisowej. Po treningu rozegrano mecz, który po bardzo zaciętej walce wygrał Oliwer. W nagrodę dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa i słodycze. Młodym zawodnikom gratulujemy udanego występu.

Natomiast 13 i 14 czerwca br. również na kortach Stowarzyszenia Tenisowego Popowice, rozegrany został wiosenny turniej tenisa POPOWICE OPEN 2015. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział siedemnastu zawodników w wieku od 30-tu do 75 lat! Dla wyrównania sportowej rywalizacji, przy dużej różnicy wieku pomiędzy graczami, stosowany był handicap 30:0 w każdym gemie.

Rozegrano turniej główny i turniej pocieszenia. Dzięki temu, każdy z uczestników, wystąpił co najmniej w dwóch meczach. Odbyło się wiele ciekawych pojedynków. Najbardziej zacięty i dramatyczny był mecz jednej ósmej turnieju, w którym Roman Wawrzyniak pokonał faworyta turnieju Marcina Nowaka.

Turniej główny wygrał właśnie Roman Wawrzyniak, który w finale, pokonał też Romana Stefanowskiego. Trzecie miejsce zajęła Asia Kwiatkowska. W turnieju pocieszenia, zwyciężył Stanisław Czyżewski, pokonując w finale Kadeta Stemplewskiego. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Komarzyniec. Pierwszych trzech tenisistów turnieju głównego otrzymało dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, czyli piłki, komplety owijek i skarpetki. Zwycięzcy turnieju pocieszenia, także otrzymali dyplomy i nagrody, a ćwierćfinaliści same nagrody.

Oba turnieje zorganizowane przez Stowarzyszenie Tenisowe Popowice były udane. Wzięli w nim udział zawodnicy o dużej rozpiętości wieku. Przy tym potwierdziły one wciąż dużą atrakcyjność gry w tenisa, a także to, że tenis nie zna granic, także wiekowych.