Kolejny niewybuch na Popowicach

Kolejny niewybuch na Popowicach

Mimo upływu wielu lat od II wojny światowej, wciąż na Popowicach znajdowane są niewybuchy. Wczoraj, przy jednej z posesji, podczas plantowania terenu, znaleziono pozostałość z tego okresu.

     O znalezieniu niewybuchu na Popowicach , pisaliśmy w sierpniu ub. roku, w tekście „Niewybuch na Popowicach”. Tym razem pracownik ZZM, podczas wyrównywania traktorem z pługiem, terenu przy Popowickiej 49-61, natrafił na niewybuch. Powiadomiona Policja, zabezpieczyła od razu miejsce, w którym on leży. Od tej pory radiowóz stale przebywa w pobliżu niebezpiecznego ładunku. Po północy policjanci zmienili się, i kolejna zmiana zabezpieczała to miejsce. Należą im się wyrazy uznania, bo bez przerwy strzegą tego miejsca.

     Z informacji jakie uzyskaliśmy w Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna, wynika, że niewybuch będzie zabrany przez patrol saperski i zdetonowany na poligonie. Do tego czasu nie wolno – rzecz jasna – podchodzić, ani ruszać tego znaleziska. Policjanci będą zabezpieczać niewybuch, aż do zabrania go przez saperów.

Pozostałości z czasów wojny, jak widać, wciąż dają znać o sobie. Nic w tym dziwnego bowiem podczas oblężenia Festung Breslau, od lutego do maja 1945 roku, na Popowicach również toczyły się zacięte walki. To są ślady tamtych dni.

tom

Z ostatniej chwili:

Na miejsce znalezienia niewybuchu przy ul. Popowickiej 49-51, około południa, przybył patrol saperski, który zabezpieczył i wywiózł niewybuch z okolicy posesji. Tym samym usunięto zagrożenie, jakie powodował ten niebezpieczny ładunek. Mieszkańcy budynku mogą już odetchnąć spokojnie.