Cieszyć się życiem

 

Cieszyć się życiem

W koncercie charytatywnym, zorganizowanym w Gimnazjum nr 1 na Popowicach, wystąpi raper Arci i absolwenci tego gimnazjum. Dochód z koncertu zostanie przekazany Fundacji L’ARCHE, która opiekuje się niepełnosprawnymi intelektualnie.

     Pierwsza wspólnota L’ARCHE (Arka) powstała w 1964 roku w Trosly-Breuil, niedaleko Paryża. Jean Vanier, oficer marynarki, wykładowca filozofii na Uniwersytecie w Toronto, nakłoniony przez o. Thomasa Philippe OP, zamieszkał z Rafaelem Simi i Philipem Seux w małym domu nazwanym L’ARCHE.

     W latach sześćdziesiątych życie wspólnoty w Trosly przyciągało wielu młodych ludzi, którzy chcieli pomagać osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Początkowo Jean Vanier nie planował zakładania wspólnot w innych krajach, ale była to tylko kwestia czasu. W 1975 roku istniało już 30 wspólnot. Obecnie istnieje 137 wspólnot w 35 krajach, które używają 
17 języków.

     W ciągu kilku lat, L’ARCHE otworzyło się na inne kultury i języki. Fundacja ta powstała w tradycji katolickiej, jednak szybko stała się ekumeniczna i otwarta również na religie niechrześcijańskie. Atmosfera rodzinna wspólnot sprawia, że każdy może być akceptowany, rozwijać się, nawiązywać przyjaźnie, jednym słowem – cieszyć się życiem.

     Wspólnota L`ARCHE we Wrocławiu prowadzi dwa domy. Tęcza – od 2002 roku, oraz Centrum Dydaktyczno Opiekuńcze – od 2013 roku. Mieszka w nich na stałe dwanaście osób z niepełnosprawnością, oraz dziewięciu asystentów towarzyszącym im w codziennym życiu.

     ARCI, czyli Artaszes Barojan, to raper urodzony w Armenii, mieszkający od 17 lat w Krapkowicach na Opolszczyźnie. Ma charakterystyczny zachrypnięty głos. Jego muzyka to połączenie hip-hopu z reggae. Niebawem wyda on swoją trzecią płytę, o tytule „Mam powód”.

Koncert odbędzie się 19 czerwca, w piątek, o godz. 18.00, w Gimnazjum nr 1 przy ul. Jeleniej 7. Zakupując cegiełkę – bilet wstępu – w wysokości 10 zł, można wesprzeć Fundację L’ARCHE.

tom

 

ARCI (c) 2013 www.arci.pl Wszelkie prawa zastrzeżone