Dzień Matki na luzie

Dzień Matki na luzie

Popowicki Klub Seniora przygotował okolicznościowy program z okazji Dnia Matki. Ten właśnie temat przewijał się w czasie spotkania, które zostało zorganizowane 2 czerwca br.

     Witając przybyłych gości, Zofia Adamiec, przewodnicząca Klubu Seniora, zaproponowała, aby był to Dzień Matki, ale na luzie. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele organów samorządowych SM Popowice. Radę Nadzorczą reprezentował Bolesław Proga. Przekazał on Klubowi życzenia ”…dalszej miłej atmosfery dla tego klubu, dla tego koła”, zapewniając przy tym „ …zawsze będę z wami”. Radę Zespołu Nieruchomości nr 2 reprezentował Jerzy Zieliński. Była także Halina Czapnik, wiceprzewodnicząca JPMW Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice.

     Repertuar jaki zaprezentowała MIMOZA, czyli kabaret Klubu Seniora, wyraźnie był dedykowany wszystkim mamom. Były więc wzruszające wiersze i piosenki. Ania i Jadzia wykonały piosenkę „Teraz mamo”, w której padły słowa „…nie zapomnę matczynych rąk..” Zosia i Kazik wykonali znaną zapewne przez wiele pokoleń, piosenkę „Jedynie serce matki”. Natomiast Józik wyrecytował piękny wiersz, „Popatrz mamo”. Również wiersz, specjalnie napisany z okazji Dnia Matki, odczytała jego autorka, czyli Zosia.

     Nieco ożywienia wprowadził Janusz, wykonując na akordeonie skoczną polkę. Występy zakończyła Wiesia, piosenką „Marysiu buzi daj”, a później wszyscy obecni na spotkaniu, wykonali „Szła dzieweczka do laseczka”.

     Warto odwiedzić, chociaż raz, popowicki Klub Seniora, aby przekonać się, że ta niewymuszona i swobodna atmosfera jest naturalna i nie pozuje na „wysoką kulturę”, ale wypływa prosto z serca. Tego z pewnością popowickim seniorom nie brakuje.

tom