Winda unieruchomiona przez złodzieja

Winda unieruchomiona przez złodzieja

W jednym z wysokich budynków SM Popowice, skradziono kabel, zasilający windę. Oznacza to wyłącznie jej z eksploatacji przez klika dni.

     W dniu wczorajszym, mieszkańcy ul. Jeleniej 50, ze zdziwieniem stwierdzili, że winda w tej klatce schodowej nie działa. Służby techniczne SM Popowice, po ich zawiadomieniu o zdarzeniu ustaliły, że skradzione zostały tzw. kable zwisowe. Tajemnicą pozostanie, jak złodziej dostał się do szybu windy, aby dokonać kradzieży. Zastanawiające jest to, że klatce liczącej ponad trzydzieści mieszkań, nikt z lokatorów nie zauważył złodzieja? Brak tych kabli, oznacza przerwę w pracy windy, co najmniej przez tydzień.

     Z naszych ustaleń wynika, że firma Kon-rem, konserwująca dźwigi w SM Popowice, zamówiła już potrzebne kable. Będzie starała się naprawić windę, jak najszybciej. Pozostaje więc czekać na ich nadejście i montaż tak, aby przywrócić windzie funkcjonalność. Zdumiewa zuchwałość tej kradzieży. Oznacza to konieczność zwrócenia uwagi przez samych lokatorów, na osoby przebywające w budynku. Może to zapobiec podobnym kradzieżom, albo przynajmniej znacznie je utrudnić.

tom