Po pierwszej turze

Po pierwszej turze

Rozegrana już została pierwsza tura zawodów wędkarskich, o puchar Mistrza Popowic. Organizuje je co roku Koło PZW CERTA.

     Zawody rozgrywane są na brzegu Odry, przy pierwszym przesypie. Zazwyczaj organizowane są w maju, czerwcu i sierpniu. Teren zawodów jest oznaczany przez wędkarzy CERTY. Tak było i tym razem, czyli 9 maja br. Od samego rana wędkarze zajęli miejsca na łowisku, które wcześniej, jeszcze w kwietniu, było przez nich uporządkowane. Pisaliśmy o tym na naszym portalu, w tekście „Nowy sezon CERTY”.

W pierwszej turze zawodów o tytuł Mistrza Popowic, wzięło udział 15 wędkarzy. Oto klasyfikacja końcowa. Obok nazwiska podana jest łączna waga ryb, złowionych w czasie zawodów. Oto czołówka pierwszej tury:

1.Piotr Tuszyński 4860 g
2.Zdzisław Domagała 3510 g
3.Lesław Pukacz 3490 g
Dalsze miejsca zajęli:
4.Paweł Kąsiel 3140 g
5.Zdzisław Bobryk 1660 g
6.Stanisław Domagała 1255 g
7. Andrzej Musielak 944g
8.Czesław Zenka 836 g
9. Andrzej Czycz 256 g
10.Marian Szczepaniak 0 g
11. Kazimierz Haber 0 g

Przed wędkarzami CERTY jeszcze dwie tury zawodów. Następna, druga, zgodnie z harmonogramem imprez na 2015 rok, rozegrana zostanie 27 czerwca, a trzecia 22 sierpnia. Zatem nic nie jest przesądzone, każdy wynik jest możliwy. Oczywiście, duże znaczenie mają umiejętności i doświadczenie, ale potrzebny jest też przysłowiowy łut szczęścia. Zatem wędkarze niebawem ponownie zmierzą się w rywalizacji, a my przekażemy Państwu jej rezultat.

tom