Majowe propozycje biblioteki

 

 

Majowe propozycje biblioteki

Co nowego w naszej bibliotece? Polecam Państwu wystawę w naszej stałej galerii oraz nowości do przeczytania.

     W maju i w czerwcu, biblioteczna Galeria Dwie Listwy zaprasza do oglądania wystawy fotografii Jagody Czyżak „Pejzaż od wewnątrz”. Jagoda Czyżak jest słuchaczką Państwowego Ognisko Kultury Plastycznej we Wrocławiu. Była też długoletnim pracownikiem Filii MBP nr 53 przy ul. Hercena 13.  
Warto też sięgnąć po majowe nowości naszej biblioteki. Serdecznie polecam je Państwu. Oto one :

1. Karin Wahlberg- Śmierć sprzedawcy dywanów
Kolejny kryminał szwedzkiej mistrzyni gatunku. Brutalne zabójstwo szwedzkiego sprzedawcy dywanów podczas jego podróży w interesach do Turcji zmusza komisarza Claesa Claessona, któremu właśnie urodziła się druga córka, do nagłego wyjazdu do Stambułu.

2. Nina George – Księżyc nad Bretanią 
Nigdy nie jest za późno, by rozpocząć nowe życie. Koniec ze mną! – oto, co myśli Marianne, rzucając się z paryskiego Pont Neuf. Lecz los chce inaczej. Uratowana kobieta trafia do szpitala, gdzie ukojeniem staje się dla niej malowidło wykonane na rustykalnym kafelku – oświetlony księżycowym blaskiem port w Bretanii z łodzią o nazwie Marianne.

3. Charlaine Harris –Łatwo przyszło , łatwo poszło 
Aurora „Roe” Teagarden – bystra detektyw amator – po raz kolejny staje w obliczu tajemnicy. Tym razem może bardzo wiele zyskać, lub… stracić wszystko!

4. Richard Paul Evans – Drzwi do szczęścia
Czworo drzwi to cztery proste zasady, które pokażą ci, że nawet drobne czynności mogą być początkiem wielkiej zmiany, a tym, co najbardziej nas ogranicza, jest nasz sposób myślenia i brak wiary we własne możliwości. Richard Paul Evans odkrył znaczenie tych zasad, gdy sam stanął na życiowym rozdrożu.

5. Anna Klejzerowicz – Medalion z bursztynem
Współczesny Gdańsk. Podczas remontu domu po babce Ewa znajduje ukrytą kopertę, a w niej stary naszyjnik z bursztynem oraz… tajemniczy list. I nagle jej świat całkowicie się zmienia. Kobieta musi odnaleźć swoje korzenie, nie wiedząc, kim tak naprawdę jest ona sama, jej zamknięta w sobie matka, ich przodkowie. Nie wie jeszcze, że nie tylko o rodzinną przeszłość tu chodzi, lecz także o zbrodnię,…

6. Małgorzata Kluder –Robert i Róża. Niziołkowie z ulicy Pamiatkowej
Róża i Robert, i ich wchodzące w dorosłość dzieci − Gosia (Perełka), Jan Peregryn oraz Elanora Pulcheria, dla swoich po prostu Elka, to główni bohaterowie pierwszego tomu opowieści o rodzinie o wdzięcznym nazwisku Niziołek. Wszyscy czytają książki, a numerem jeden jest zdecydowanie Władca Pierścieni. Na przekór nadmiernej konsumpcji i wyścigowi szczurów, Niziołkowie oddychają atmosferą książek, żyją życiem bohaterów, toczą boje w ich imieniu, sami tworząc niezwykłą historię zwykłej, wielopokoleniowej rodziny.

7. Magdalena Kordel – Tajemnica bzów
Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany. Pewnego dnia pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie, a przed jej sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Czy to przeszłość zaczyna się o nią upominać? Leontyna wyrusza więc w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła.

Anna Tomaszewicz
Kierownik Filii nr 10 MBP

       fot. Jagoda Czyżak