Harcerska gra

Harcerska gra

Mieszkańcy Popowic, będą mogli podziwiać harcerzy w grze terenowej , związanej z okresem II wojny światowej.

     Otóż 21 marca o godzinie 11.00, na terenie SM Popowice, harcerze Szczepu „Czarna 13” Hufca ZHP we Wrocławiu, zorganizują grę plenerową. Jej uczestnicy, wcielą się w postaci harcerskiego ruchu oporu z czasów II wojny światowej. Będzie więc m.in. odbicie i opatrzenie rannego. W trakcie gry, kilka osób będzie nosić ze sobą repliki ASG, czyli broń z tego okresu. Gra przeznaczona jest dla młodzieży gimnazjalnej.

     Oto opis jednego jej fragmentów. Gra rozpocznie się od akcji sabotażowej. Uczestnicy muszą wykazać się, zdobyć zaufanie dowództwa, poprzez wywieszenie na głównym placu (plac zabaw) polskiej flagi. Jeśli zostaną złapani przez SS, trafią do więzienia na 10 minut. Jeśli nie dadzą się złapać, ale Gestapo ich zauważy, rozesłana będzie informacja o ich wyglądzie. Każdy następny patrol SS będzie próbował ich złapać, a osoby im towarzyszące będą brane za członków grupy sabotażowej.

     Rozpoczęcie całości o godz. 11.00, w pomieszczeniu „harcówki”, czyli w budynku przy ul. Popowickiej 49. Szczegółowe zasady i plan gry, dostępne są w siedzibie SM Popowice, pokój nr 12A, II piętro, ul. Popowicka 28 lub na stronie internetowej www.smpopowice.pl.

     Organizatorzy, za naszym pośrednictwem, serdecznie zapraszają mieszkańców Popowic.

tom