Radosna zabawa

Radosna zabawa

Dobrze bawili się uczestnicy zabawy karnawałowej dla dzieci i młodzieży z Popowic, zorganizowanej 7 lutego br. Potwierdza to potrzebę organizowania takich zabaw.

     Głównym organizatorem zabawy, była Parafia NMP Królowej Pokoju. Wsparła ją Rada Zespołu Nieruchomości nr 2 Park w SM Popowice, Jednostka Pomocnicza Miasta Wrocławia – Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Pn. oraz Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców. Zabawa miała miejsce w sali św. Eugeniusza, w kościele pw. NMP Królowej Pokoju na Popowicach.

     W zabawie wzięły udział małe dzieci, młodzież, ale także rodzice. Były więc rodzinne konkurencje, jak choćby jazda na macie, ciągniętej przez rodziców. Były słodycze, napoje, była możliwość wzięcia udziału w zabawie. Wodzirej inicjował nowe „konkurencje”, które skupiały całe rodziny. Była też muzyka, towarzysząca zabawie. Nie kolidowała ona wcale z wnętrzem świątyni. Wszak sala św. Eugeniusza, to część popowickiego kościoła. Podobnie radosna zabawa dzieci i młodzieży, nie kłóciła się z charakterem miejsca. Dzieci były poprzebierane w fantazyjne stroje. Ponadto uśmiechnięte buzie maluchów świadczyły o tym, że zabawa się udała.

     Na zabawie było widać sporo młodych rodzin z dziećmi. Oznacza to, że takie zabawy, festyny i spotkania warto organizować, zwłaszcza dla nich. Młodzi mieszkańcy i ich dzieci z pewnością dobrze przyjmą podobne inicjatywy.

tom