Bardzo twórcze grono

Bardzo twórcze grono

W Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jeleniej 7, w co drugi piątek miesiąca, po południu, mają miejsce spotkania wyjątkowych pań.

     Każda przynosi wykonane przez siebie małe cudeńka. Są to np. kartki wykonane metodą quillingową, koszyki misternie zrobione z papierowej wikliny. Są też kwiaty ze skórki cytryny i pomarańczy. Panie miło i twórczo spędzają czas, uczą siebie nawzajem, rozmawiają, piją herbatę. Dzieje się tak dzięki wspaniałej kierowniczce biblioteki, Annie Tomaszewicz. To ona dba, by biblioteka była miejscem spotkań, spędzenia czasu w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach.

     Biblioteka na Popowicach już znacznie wcześniej nawiązała współpracę z Małgorzatą Tomaszewską, długoletnią mieszkanką Popowic, oraz z Jadwigą Petlic. Piękne hafty obu pań, były eksponowane w galerii „Dwie listwy” w bibliotece. Prowadziły one także zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3. We wrześniu ub. r. zrealizowały w ramach Dni Seniora, warsztaty. Wtedy właśnie powstała grupa pań, zajmujących się rękodziełem. Zarazem narodził się pomysł, by na spotkaniach dzielić się swoimi umiejętnościami i pomysłami.

     Babki Twórczo Zakręcone – tak się nazwały – to rzeczywiście bardzo twórcze grono. Luźna jest formuła ich spotkań. Nie ma sztywnych ram, ani wykładów. Niepowtarzalna jest też atmosfera tam panująca. Program spotkania powstaje według potrzeb. Panie ustalają, jaką technikę chcą poznać na następnym spotkaniu. Wówczas ta z nich, która jest w niej biegła, dzieli się swą wiedzą.

     Wieść o Babkach Twórczo Zakręconych poszła w miasto. Na portalu wrocław.pl powstał tekst, prezentujący grupę. Odwiedziła je także mieszkanka Nadodrza, która chce tamże stworzyć podobnie twórczą grupę.

     Na spotkanie może przyjść każdy, kto lubi rękodzieło i chciałby się nauczyć lub podzielić z innymi swoimi umiejętnościami. Informacje na temat – w bibliotece, oraz Facebooku, na profilu Filii nr 10 MBP.

 

jan