Opłatkowe spotkanie

Opłatkowe spotkanie

W popowickim Klubie Seniora miało miejsce spotkanie opłatkowe. Było świątecznie, kolędowo i uroczyście. Uhonorowano bowiem, także zasłużonych seniorów.

     23 stycznia w Klubie Seniora przy ulicy Starogranicznej, seniorzy z Popowic spotkali się na wieczorze opłatkowym. W spotkaniu udział wzięli członkowie Rady Nadzorczej SM Popowice, Małgorzata Gutekunst, Leszek Zakosztowicz i Ryszard Urbanek. Radę Zespołu Nieruchomości nr 2 Popowice-park reprezentował Jerzy Zieliński. Nie zabrakło przedstawicielki JPMW Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice, Haliny Czapnik.

     W trakcie spotkania, po podzieleniu się opłatkiem przez seniorów, miała miejsce miła uroczystość. Otóż Krystyna Czarnooka, otrzymała dyplom honorowy Polskiego Związku Rencistów Emerytów i Inwalidów. Natomiast Stefania Szczepanowska, odebrała przyznaną jej wcześniej, Złotą Honorową Odznakę PZREiI.

     W programie artystycznym kabaretu Mimoza, dominowały tym razem – co zrozumiałe – kolędy. Wykonał on m.in. „Klubowy opłatek”, na melodię „Hej kolęda, kolęda”. Rozśmieszyła do łez „Kolęda kucharska”, podobnie, jak skecz „Gwiazdka”. Była też kolęda o najładniejszym aniołku. Jak zawsze, Mimozie akompaniował na pianinie nieoceniony Janusz Springer. Wieczór z kolędami u seniorów był pełen ciepła i wesołego śpiewu. 

tom