Urodziny gwiazdy czyli benefis Emilii Krakowskiej

Urodziny gwiazdy czyli benefis Emilii Krakowskiej

20 lutego br. Emilia Krakowska świętować będzie swoje 75 urodziny we Wrocławiu, na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia, występując w spektaklu „Przyjazne dusze”.

     Po urodzinowym spektaklu publiczność będzie miała okazję złożyć Artystce życzenia oraz podziękować za wspaniałe role i chwile wzruszeń. Nie ukrywa ona swojej sympatii dla wrocławskiej sceny, na której występuje dla mieszkańców. Przede wszystkim dla widowni, wypełnionej do ostatniego miejsca, przez widzów gorąco ją oklaskujących.

     Emilia Krakowska, to aktorka teatralna i filmowa, ciesząca się ogromną sympatią publiczności. Od 10 lat jest związana z Wrocławskim Teatrem Komedia. Na gościnnej wrocławskiej scenie, można ją zobaczyć w spektaklach: P. Valentine „Przyjazne dusze”, M. Cooneya „Z rączki do rączki” oraz „Czysta komercja” K. Wojtaszak.

     To wielka gwiazda polskiego filmu, teatru, telewizji, która ma ogromny dorobek artystyczny. To nie tylko słynna rola Jagny, w sfilmowanej powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. To również znakomite role, między innymi w filmach: „Brzezina”, „Bez znieczulenia”, „Kopernik”, „Wesele”. To także niezapomniane kreacje na stołecznych scenach Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego, Teatru Współczesnego, Teatru Rozmaitości i w spektaklach teatru telewizji.

     Wrocławski Teatr Komedia , zaprasza 20 lutego br. na pl. Teatralny 4 , na godzinę 20.30 , na benefis Emilii Krakowskiej , czyli spektakl „Przyjazne dusze”. W tym nadzwyczajnym spektaklu wystąpią także : Marzena Oberkorn, Katarzyna Skoniecka, Natalia Jesionowska , Patrycja Łacina-Miarka, Tomasz Lulek, Wojciech Dąbrowski, Radosław Kasiukiewicz, Krzysztof Grębski , Paweł Okoński . Życzymy dobrej zabawy!

tom