Targowisko zostaje

Targowisko zostaje

Mieszkańców Popowic ucieszyła wiadomość, że targowisko przy ul. Niedźwiedziej-róg Legnickiej, ma przedłużoną umowę na kolejne trzy lata.

     Oznacza to dla nich możliwość robienia tam zakupów, a także miejsca pracy dla kupców. Bowiem na placu znajduje się 60 stoisk z rozmaitym asortymentem. Od odzieży, poprzez warzywa, pieczywo, mięso, wyroby cukiernicze, artykuły radiowo telewizyjne, czy papiernicze.

     Działania, jakie podejmowała Spółka Komandytowa „Niedźwiedzia” – zarządca targowiska, polegały przede wszystkim na przekonaniu urzędników z UM Wrocławia, że targowisko jest potrzebne mieszkańcom nie tylko Popowic, ale i ościennych osiedli. Oni także często odwiedzają plac targowy.

     Zdaniem Henryka Dunaja, prezesa SK „Niedźwiedzia”, te wielomiesięczne starania przyniosły rezultat. Kolejne pisma w tej sprawie przekonały włodarzy miasta, żeby przedłużyli umowę o następne trzy lata. Warto jednak już teraz rozważyć, co dalej? Czy skupić swe działania na staraniach o budowę pasażu handlowego wzdłuż torów kolejowych, na wysokości ulicy Żubrzej, czy pomyśleć o innej jego lokalizacji? Na przykład teren przy ulicy Starogranicznej, z którego usunięto słupy linii wysokiego napięcia, nadawałby się na taką inwestycję. Oczywiście konieczna byłaby zgoda członków SM Popowice do postawienia tam takiego pasażu. Ponieważ nie doszła do skutku budowa myjni samochodów, sprawa jest otwarta. 

     Jedno jest pewne: byłoby to z korzyścią, zarówno dla mieszkańców Popowic, jak i pobliskich osiedli. Mieliby oni blisko na zakupy. Ten argument należy wziąć pod uwagę.

tom