Zakrętki dla dzieci

Zakrętki dla dzieci

Pieniądze za kolejny transport plastikowych zakrętek z targowiska „Niedźwiedzia”, zasilą konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, przy Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, Akademii Medycznej we Wrocławiu.

     Jak już informowaliśmy na naszym portalu, na targowisku prowadzona jest stała akcja zbieranie plastikowych nakrętek. Następnie są one zawożone do Myślenic. Tam są skupowane po złotówce za kilogram, wyłącznie ze względu na cel – czyli pomoc chorym dzieciom.

     Przypomnijmy, że pomysłodawczynią tej akcji jest Jadwiga Fidorska. Natomiast Henryk Dunaj, prezes Spółki Komandytowej „Niedźwiedzia”, zarządzającej targowiskiem Legnicka-Niedźwiedzia, życzliwie patronuje i wspiera zbiórkę na ten szlachetny cel. Udostępnił on na targowisku kontener do zbiórki. Tam są gromadzone nakrętki, a następnie przenoszone na podstawiony samochód.

     17 grudnia, podczas takiego przeładunku złożyliśmy wizytę. Jej rezultat widzą Państwo na zdjęciach. Ta pożyteczna akcja spotyka się z odzewem mieszkańców Popowic. Przynoszą oni zakrętki, pomnażając w ten sposób konto Fundacji. Pomagają, tym samym, dzieciom pokrzywdzonym przez los.

tom

 

          Na zdjęciu od lewej: Henryk Dunaj, Ireneusz Ryba, Jadwiga Fidorska, Małgorzata Pałgan