Zabawa z prezentami

Zabawa z prezentami 

Tym razem było nieco inaczej, niż  w ubiegłym roku. Mali uczestnicy tegorocznej zabawy mikołajowej, organizowanej przez Radę Zespołu Nieruchomości nr 1 w SM Popowice, otrzymali  niewielkie prezenty.

     Już w ubiegłym roku pisaliśmy o tej sprawie w tekście „Mikołaj razy dwa”. Mimo, iż oba organy samorządowe RZN nr 1 – Polana i RZN nr 2 – Park, funkcjonują w tej samej spółdzielni, Polana postanowiła zrobić zabawę oddzielnie. Fundusze przyznane tej Radzie na zabawę, zostały w znacznej części „skonsumowane” przez animatorki, prowadzące zabawę. Podobnie wyglądała tegoroczna zabawa. Organizacyjnie powtórzono ten pomysł, choć w nieco uboższej wersji: animatorek było mniej. Podobnie jak w ubiegłym roku, było malowanie przez dzieci domku farbkami, malowanie buziek, zabawa z falistym materiałem na środku sali. Na stołach były słodycze, które dzieci mogły konsumować, podobnie z napojami.

     Przewodniczący Rady Nadzorczej SM Popowice, Bolesław Proga, powitał dzieci, życząc im dobrej zabawy, bez… rodziców. Toteż część z nich, opuściła salę, aby ich pociechy mogły się w sposób nieskrępowany bawić. Dzieci bardzo spontanicznie reagowały na propozycje kolejnych zabaw.

     Być może warto jednak nawiązać do tradycji w tej kwestii, ugruntowanej w SM Popowice. Do ubiegłego roku organizowano bowiem jedną zabawę, łącząc i fundusze i pomysły. Na tegorocznej zabawie, widoczny był  wysiłek organizacyjny, włożony przez samorządowców z Polany. W tym roku przyniósł on zmianę. Otóż dzieci opuszczały zabawę z niewielkimi prezentami, ukrytymi wcześniej pod choinką. Zatem możliwa jest zmiana formuły tej zabawy. Być może jest sens, powrócić do jednej, wspólnej zabawy. Bo organizowanie oddzielnych zabaw, dezorientuje i rodziców i dzieci. Warto też ustalić jasne i przejrzyste kryteria udziału dziecka w zabawie mikołajowej. Albo jest to sytuacja materialna rodziny, albo członkostwo rodziców w SM Popowice. Takich kryteriów – choćby w formie regulaminu – wciąż nie ma. Najwyższy czas, aby je opracować. Mają tu pole do działania, organy samorządowe SM Popowice.

tom