Ciekawa inicjatywa na targowisku

Ciekawa inicjatywa na targowisku

Mieszkańcom Popowic będzie służyć tzw. pchli targ, zorganizowany na terenie targowiska „Niedźwiedzia”.

     Każdy z mieszkańców będzie mógł tu przynieść przedmioty, które czasem są zbędne w domu, a mogą przydać się komu innemu. Będzie okazja, aby nie tylko przekazać , ale także samemu z kolei wybrać przydatne przedmioty. 
W przygotowywanym do tego celu jednym z pawilonów na targowisku, będzie także tablica. Na niej będzie można wywiesić informację, o większych przedmiotach, które chcemy przekazać innym. Mowa tu o lodówce, pralce, czy nawet telewizorze. Gotowa jest już tablica informacyjna, trwaja prace przygotowawcze w pawilonie.

     Pomysłodawcą pchlego targu jest Henryk Dunaj, prezes Spółki Komandytowej „Niedźwiedzia”.Tak mówi o swoim pomyśle: „Często wyrzucamy przedmioty w całkiem dobrym stanie, a mogą przecież posłużyć innym. Pomyślałem, że warto umożliwić wymianę między mieszkańcami.”

     Będziemy patronować temu pomysłowi, informując Państwa o rozpoczęciu działalności pchlego targu, a także zdając relację z targowiska. Ze wstępnych naszych sondaży wynika, że pomysł ten spodoba się mieszkańcom Popowic.

tom