Rodzinny festyn

Rodzinny festyn

Rodzinny festyn zorganizowali w minioną sobotę, 4 października, Ojcowie Oblaci z Parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach.

     Festyn miał charakter rozrywkowy. Przygotowano wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych . W niektórych konkursach uczestniczyły całe rodziny z dziećmi i widać było, że sprawiało im to wielką frajdę. W ramach potyczek rodzinnych, można było zmierzyć się m.in. w przeciąganiu liny, nartach rodzinnych, czy sztafecie. Można było także pograć w boule i piłkarzyki. W kąciku malucha, czekało na nie puszczanie baniek, wiązanie balonów, a także malowanie twarzy. Zwolennicy sportów walki mogli obejrzeć pokaz sumo. Wystąpił także Kameralny Chór Męski „Cantilena” i zespól „Niniwa Band” z Poznania.

     Festyn zawierał także elementy edukacyjne. Grupa ratownictwa medycznego pokazywała  jak udzielać pierwszej pomocy. Była też Policja i Straż Miejska na koniach, a Straż Pożarna przyjechała swoim wozem gaśniczym. Działały także punkty konsultacyjne – stomatologiczny, dietetyczny oraz zdrowotny, promujący akcję „Stop rakowi piersi”.

     Ojcowie Oblaci pozyskali hojnych sponsorów, którzy wsparli organizację festynu. Przeznaczony był on także dla młodych rodzin z dziećmi, stąd też jego popularność i liczny ich udział w festynie. Skłania to do wniosku, że imprezy organizowane dla takich rodzin, będą cieszyć się popularnością. Warto, aby – oprócz Parafii – także organy samorządowe SM Popowice pomyślały o takich imprezach.

tom