Los projektów z Popowic

Los projektów z Popowic

Poznaliśmy już wyniki głosowania w ramach tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

     Do głosowania zakwalifikowanych zostało 314 projektów. Oddano na nie 149 063 ważnych głosów. Z zaplanowanego budżetu na WBO 2014, wynoszącego 20 milionów złotych, zrealizowanych zostanie 89 projektów.

     Niestety, żaden z „popowickich” projektów, nie uzyskał wystarczającej ilości głosów. Oto wyniki głosowania tych projektów: projekt nr 47 – Ułożenie chodnika przy ul. Niedźwiedziej, uzyskał 2891 głosów. Projekt nr 246 – „Rozbrykane Misie”, uzyskał 1805 głosów, a projekt nr 181 – „Wrolkowisko.pl” 918 głosów.

     Warto dodać, że projekt „Rozbrykane Misie”, miał wszelkie szanse na powodzenie, gdyby jego zaprojektowany budżet, był mniejszy o 70 tysięcy złotych. Wówczas znalazłby się on w grupie, w której oddanych nań 1885 głosów, w zupełności wystarczyłoby na zakwalifikowanie go do realizacji. Pełną listę wyników głosowania na WBO 2014, można znaleźć na stronie: http://www.wroclaw.pl/wbo-wyniki
Zwycięskie projekty trafią teraz do odpowiednich jednostek miejskich, w celu ustalenia szczegółów, a następnie zostaną rozpisane przetargi na ich wykonanie.

mar