Uczniowie na targowisku

Uczniowie na targowisku

Poznaniu specyfiki targowiska, a także pracy twórczej dzieci, służyła wizyta uczniów II klasy SP nr 46, na targowisku , na rogu Niedźwiedziej i Legnickiej. 

     Uczniów przywitał prezes Spółki Komandytowej ” Niedźwiedzia” Henryk Dunaj i p. Jadwiga Fidorska, pomysłodawczyni i koordynator akcji „Zbieraj nakrętkę” . Uczniowie wysłuchali informacji o akcji, prowadzonej na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Ta stała akcja, prowadzona jest na targowisku. Polega ona na zbiórce plastykowych nakrętek. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży wspomagają budowę Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć kontener, gdzie nakrętki są składowane.

     Potem udały się one na specjalnie przygotowane dla nich miejsce. Tam mogły malować gipsowe odlewy, które były potem eksponowane na stole. Dzieci z przejęciem malowały swoje małe dzieła sztuki. Z muzyką towarzyszył dzieciom p. Krzysztof Pieczka, który chwalił małych wykonawców.

     Na pożegnanie, dzieci pięknie podziękowały organizatorom za gościnę. Ci zaś przypomnieli im, aby nie wyrzucać żadnej nakrętki, tylko zbierać je dla chorych dzieci. W ten sposób można przyczynić się do budowy Kliniki. Mała nakrętka, może też być darem serca i pomóc innym dzieciom.

tom