Otwarcie sezonu w Teatrze Lalek

Otwarcie sezonu w Teatrze Lalek

Spektaklem „Krzywiryjek” Roberta Jarosza, rozpocznie się kolejny sezon we Wrocławskim Teatrze Lalek.

     O czym jest ten spektakl? Otóż dawno, dawno temu było sobie Miasto. W Mieście panowało dość osobliwe prawo: każdy z mieszkańców mógł zostać jego królem. Berło i koronę otrzymywał bowiem zwycięzca corocznego konkursu fotograficznego. Nic dziwnego więc, że ulice Miasta pełne były dorosłych, robiących zdjęcia roześmianym dzieciom. I tak byłoby po dziś dzień, gdyby nie pewne Dziecko, które nie chciało się uśmiechać na zawołanie.
Tytułowy Krzywiryjek za wszelką cenę próbuje uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania: dlaczego nagrodzone zdjęcia zawsze przedstawiają uśmiechniętego człowieka? Dlaczego miastem od lat rządzi ten sam fotograf? Dlaczego otaczający go ludzie poświęcają tyle uwagi fotografiom?

     Jednym słowem „Krzywiryjek” to pełna baśniowej poetyki opowieść o wrażliwym dziecku, dążącym do szczerej i pełnej relacji z rodzicem. Twórcy spektaklu mierzą się z ważnym problemem dziecięcych emocji. Próbują pokazać, że uczuć nie wolno dzielić na dobre i złe. One po prostu są. Premiera spektaklu, 27 września 2014 na Dużej Scenie. Oto realizatorzy spektaklu: reżyseria Robert Jarosz, scenografia Jan Polivka, muzykę przygotował Patryk Lichota,a ruch sceniczny opracował Jacek Gębura. W spektaklu występują: Kamila Chruściel, Marta Kwiek, Edyta Skarżyńska, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka I Marek Tatko. Dodajmy, że sztuka przeznaczona jest dla dzieci od lat 6. Zatem zapraszamy do Wrocławskiego Teatru Lalek.

tom