Rozbrykane Misie

Rozbrykane Misie

W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2014, Barbara Roślicka zgłosiła projekt „Rozbrykane Misie”, umiejscowiony w przedszkolu nr 104 na Popowicach.

Rozbrykane Misie

     Zrodził się on z rozmów z dyrekcją przedszkola nr 104 i jego nauczycielami oraz innymi rodzicami. Do tej placówki uczęszcza synek pani Barbary, Marcinek. Oddala ona od razu ewentualny zarzut, że robi to ze względu na niego. Ma on 5 lat i będzie uczęszczał ostatni rok do przedszkola, a realizacja projektu – jeśli wygra on w głosowaniu – potrwa dłużej.

     Projekt ma trzy części składowe. Pierwsza z nich, to duży plac zabaw, o charakterze rekreacyjno-sportowym. Położony będzie on między budynkami przedszkola. Część druga to wielofunkcyjne boisko sportowe z bramkami, koszami, a także możliwością gry w tenisa. Wreszcie trzecia część, to małe miasteczko ruchu drogowego. Będzie ono miało mini ulice, przejścia i znaki. Zarazem przystosowane zostanie do nauki jazdy na rowerze i hulajnodze. Urządzenia do zabawy, dotychczas zakupione przez przedszkole i już używane, zostaną wkomponowane w całość projektu. W opracowaniu technicznym pomysłu, pomogła pani Barbarze firma PlayTime z Warszawy, wykonując bezpłatnie projekt!

     Kiedy pytam o reakcję Rady Rodziców i nauczycieli, pani Barbara mówi o bardzo pozytywnych echach jej projektu. Na pytanie, po co to robi , od razu odpowiada ”Chcę, aby przedszkole miało coraz lepszy standard i było miejscem do realizacji pomysłów bardzo kreatywnej kadry. A dzieciaki mialy świetne miejsce do zabawy i aktywnego spędzania czasu”. Prosi zaznaczyć, że mówiąc o kadrze, ma na myśli zarówno panie, jak i pana zajmujących się dziećmi.

     Dlaczego taki pomysł realizowany jest na Popowicach? Pani Barbara jest z nimi związana. Marcinek najpierw chodził do żłobka na Białowieskiej. Potem do obecnego przedszkola nr 104. Ponadto na Popowicach mieszka jego ciocia, która zajmowała się Marcinkiem, gdy pani Barbara wróciła do pracy po urlopie macierzyńskim.

     „Rozbrykane Misie”, jeżeli zostaną zrealizowane, będą – co warto podkreślić – projektem ogólnodostępnym, nie tylko dla dzieci z przedszkola 104. Zatem osiedlu przybędzie ładny i funkcjonalny plac zabaw, także o charakterze edukacyjnym. Na ten projekt, warto zagłosować!

tom

do pobrania:

Projekt – Przedszkole na Misiowej Polanie