Utrudnienia przy remoncie wiaduktu

Utrudnienia przy remoncie wiaduktu

Kierowcy jadący w kierunku miasta ulicą Popowicką, napotykają zmiany w ruchu. Związane są one z remontem wiaduktu przy ul. Starogroblowej.

     Od 10 maja, zmieniła się organizacja ruchu na jezdni pod wiaduktem. Przejazd jest możliwy tylko w jednym kierunku – od centrum do ulicy Milenijnej. Natomiast w kierunku do centrum został wyznaczony objazd. Prowadzi on ulicami: Popowicką, Starograniczną, Gnieźnieńską do Starogroblowej. Także autobusy MPK będą kursować tym objazdem.

     Sytuacja ta, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych, powoduje duże korki. Część kierowców jadących w kierunku miasta, używa drugiego, prawego pasa na Popowickiej, dojeżdżąjąc do wiaduktu. Wpuszczanie ich na lewy pas także spowalnia przejazd wszystkich samochodów. Pojawia się więc pytanie, jak długo będzie ten stan rzeczy utrzymywać się, utrudniając życie kierowcom?

     Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Zespółu Prasowego Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Z informacji jaką tam uzyskaliśmy wynika, że z utrudnieniami tymi kierowcy muszą liczyć się przez okres najbliższych czterech miesięcy. Po wykonaniu koniecznych prac budowlanych, możliwe będzie przywrócenie ruchu, na zamkniętej obecnie jezdni. Warto więc przemęczyć się, aby później jechać znacznie wygodniej i bezpieczniej.

tom