Wrocław Mikołajów jak nowy

Wrocław Mikołajów jak nowy

Ku zadowoleniu podróżnych, rozpoczął się kolejny etap przebudowy stacji PKP Wrocław- Mikołajów.

     Obejmować on będzie modernizację torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Również perony otrzymają nową nawierzchnię, oświetlenie, a także system informacji wizualnej i dźwiękowej. Nareszcie, gruntownie przebudowane będzie też przejście podziemne dla pieszych. Stacja zostanie dostosowana dla osób niepełnosprawnych, podróżnych z dużym bagażem oraz opiekunów z dziećmi. Z informacji, jaką uzyskaliśmy od Macieja Dutkiewicza z Zespółu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wynika, że zmodernizowane zostaną również pobliskie wiadukty nad ul. Strzegomską, Góralską i Robotniczą. Całkowity koszt przebudowy, to ponad 43 miliony złotych.

     Prace te powodują, że ruch pociągów prowadzony jest tylko przy peronie numer 2. Pasażerowie mogą dostać się na tam od strony ulicy Legnickiej. Stacja jest dobrze oznakowana, więc podróżni nie powinni mieć problemów 
z poruszaniem się po obiekcie. Ukończenie prac przewidziane jest na 2015 rok. Po modernizacji, pociągi będą poruszać się z prędkością nawet do 160 km/h. Zatem podróż z Wrocławia do Poznania zajmie niewiele ponad półtorej godziny.

     Przebudowa stacji Wrocław Mikołajów, odbywa się w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław – Poznań”. Trwają właśnie prace przy etapie II tego projektu, na odcinku Wrocław – granica województwa dolnośląskiego. Projekt realizowany jest przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, a współfinansuje go Unia Europejska. Całkowity koszt tego projektu wynosi ok. 1,5 mld zł. Dzięki tym pracom, poprawi się znacznie bezpieczeństwo i komfort podróży na trasie Wrocław-Poznań.

tom