W Capitolu premiera

W Capitolu premiera

    Najnowszą premierą Sceny Ciśnień Teatru Capitol, jest spektakl „Kocham cię.Ja ciebie też nie”. Jego bohaterem jest Serge Gainsbourg, znany francuski kompozytor, piosenkarz i aktor.

    Jest to pierwsza premiera, specjalnie przeznaczona na tę scenę. Trzeba przyznać, że jest to mocne wejście, bowiem Gainsbourga najbardziej znamy z wykonania mocno skandalizującej piosenki”Je t’aime… moi non plus”, wykonanej razem z brytyjską piosenkarką Jane Birkin.

   Całość wyreżyserował i zagra główną rolę Cezary Studniak. Wraz z nim wystąpią Ewelina Adamska-Porczyk jako France Gall, Justyna Antoniak jako Brigitte Bardot, Agnieszka Oryńska-Lesicka jako Bambou, Helena Sujecka (gościnnie) jako Jane Birkin, oraz Klaudia Waszak (gościnnie) jako Charlotte Gainsbourg. Polskie teksty piosenek przygotował Tymon Tymański ( na podstawie tłumaczeń Anety Cardet), a aktorom towarzyszy grający na żywo zespół pod kierownictwem Krzysztofa Nowikowa. Scenografię przygotował Michał Hrisulidis, a kostiumy Mateusz Stępniak. Autorka choreografii jest Ewelina Adamska-Porczyk.                                                             

    –Chciałem opowiedzieć o Gainsbourgu z perspektywy kobiet w jego życiu – powiedział na konferencji prasowej Cezary Studniak, zaznaczając przy tym, że spektakl powstawał bardzo zbiorowo, dzięki uwagom i propozycjom grających w tym spektaklu aktorek. Zatem o magnetycznym wprost wpływie Gainsbourga na kobiety, możemy przekonać się, wybierając ten spektakl w Teatrze Capitol. Premiera 14 lutego o 19.00, a następne spektakle 15,16,25 i 26 lutego o 19.00.

 

tom

W Capitolu premiera

                                    Cezary Studniak jako Serge Gainsbourg