Bez większych zmian

Bez większych zmian

    Co czeka nas w 2014 roku w komunikacji miejskiej? Nowe autobusy, zmiany tras niektórych linii, zmiany w zajezdniach. Także MPK znacznie usprawni swoją pracę.

    Jaka komunikacja wrocławska jest, każdy widzi. Dlatego też z radością wrocławianie przyjmą fakt, że przybędzie 45 nowych autobusów. Wszak w taborze MPK są autobusy z 1993 roku, czyli mające 20 lat! Nowoczesne mercedesy citaro, które dostanie wrocławskie MPK, z pewnością poprawią komfort jazdy po mieście. Już teraz stanowią one ponad jedną trzecią parku maszynowego miejskiego przewoźnika.

    Nie będzie zmian cen biletów komunikacji miejskiej. Nawet jeśli niektórzy przypisują to zbliżającym się wyborom samorządowym w tym roku, to i tak jest to wiadomość pomyślna. Poprawi się stan zaplecza MPK: firma ta opuści dwie zajezdnie, przy ul.Tramwajowej i Grabiszyńskiej, natomiast zbudowana będzie nowa zajezdnia przy ul.Obornickiej.

popowice-wrocław-mpk

    Szykuje się znacząca zmiana w dostępie mieszkańców Zakrzowa, osiedla Sobieskiego, i okolic ul. Litewskiej, do stacji kolejowej Wrocław Psie Pole. Uruchomione zostały autobusy 150L i 150P, z Litewskiej na Psie Pole i z powrotem, autobus 151 z osiedla Sobieskiego na Psie Pole i 158 z Zakrzowa na Psie Pole (tylko w dni robocze). Rozkłady jazdy tych autobusów będą dostosowane do rozkładów jazdy pociągów, więc mieszkańcy wymienionych osiedli zdążą na pociąg.

    Nastąpią też spore zmiany w samym MPK. Planowane nocne kontrole, są obecnie dopracowywane w szczegółach, jako że bardzo istotnym problemem jest tu bezpieczeństwo kontrolerów. Firma ta będzie mogła też znacznie szybciej reagować na awarie. Stanie się tak dzięki nowemu dźwigowi, mogącemu podnieść 40 ton. System dyspozytorski, w połączeniu z kamerami w tramwajach i autobusach, z pewnością usprawni działania w razie awarii.

    Jak widać z pobieżnego przeglądu, zmiany te w założeniu mają służyć pasażerom, poprawić komfort ich podróżowania, a także bezpieczeństwo. 

tom